FUTSAL: Infrangere surprinzatoare pentru vicecampioni. United-Csm Focsani 4-6 (2-3)

4
Astazi in etapa a XVIa a ligii I de futsal vicecampionii au pierdut pe teren propriu surprinzator meciul cu Csm Focsani. Vicecampionii au cedat 4-6, la pauza 2-3 in fata vrancenilor, dupa ce au deschis scorul. La 4-4 vicecampionii au scos portarul pentru a forta victoria dar de data acesata solutia scoateri portarului s-a dovedit falimentara si vrancenii au marcat de doua ori. Pentru vicecampioni au marcat astazi : Marius Grecu 2, Viorel Cojoc si Emanuel Moldoveanu. Evolutia scorului: 1-0, 1-3, 2-3 (pauza), 3-3, 3-4, 4-4, 4-6. Infrangerea de astazi este cea de a parta pentru vicecampioni care se mentin pe locul 3 cu 26 de puncte. Etapa viitoare, luni 26 martie de la ora 20.00 vicecampionii vor juca pe terenul echipei KSE Targu Secuiesc.