HOCHEI: Infrangere in meciul trei din finala mica. Steaua Rangers-Csm Dunarea 7-2 (0-1, 3-1, 4-0)

4
Hocheistii de la Csm Dunarea au pierdut astazi meciul trei al finalei mici cu Steaua Rangers. Galatenii au cedat 7-2 dupa ce la jumatatea meciului scorul era egal 2-2. Scorul a fost deschis de galateanul Lukas Ruzika (Juraj Zemko, Stanislav Gavac) in secunda 30 a meciului. Avantajul galatenilor s-a mentinut pana in minutul 5 al reprizei secunde cand stelitii au egalat. In minutul 11 al celei de a doua terimi Juraj Zemko (Stanislav Gavac, Lukas Ruzioka) duce din nou Dunarea in avantaj.pana la finalul reprizei stelistii egaleaza si trec in avantaj. In repriza a treia “banca mai lunga” a stelistilor isi spune cuvantul si Steaua se distanteaza pana la 7-2. Steaua Rangers preia conducerea in finala mica 2-1 la general, urmatorul joc in finala mica a LNH este programat marti 27 martie la Galati. Lotul Csm Dunmarea pentru jocul de astazi a fost: Juraj Zemko, Stanislav Gavac, Boris Ruzicka, Martin Baron, Lukas Ruzicka, Catalin Geru, Andrei Nutu, Levente Elekes, Attila Tanko, Szogyor Zoltan, Mircea Necula, Attila Kanya, Catalin Geru, Felician Secuianu, Vasile Mironov, Alin Daniel Rusu, Horghidan Nicusor, Horghidan MIhai, Siliviu Manole. Portari: Radu Viorel si Lucian Hangan. Datele statistice complete ale jocului aici