BASCHET: Phoenix U 16, vicecampioana si la baieti

2
Dupa ce fetele de la Phoenix U 16 au obtinut titlul de vicecampioane, astazi la Cluj Napoca si baietii au devenit vicecampioni, dupa ce au pierdut la mare lupta 70-74 (18-19, 20-18, 9-17, 23-20), finala cu gazdele turneului, U Mobitelco Cluj Napoca 1. La fel ca in meciul fetelor, galatenii au cedat in sfertul trei, pierdut de Phoenix 9-17, dupa ce la pauza mare conduceau cu 38-37. Cel mai bun marcator in jocul de astazi si probabil jucatorul turneului a fost, Daniel Tudorache cu 31 de puncte. Ceilalti marcatori galateni de astazi au fost: Andrei Popa 29 de puncte, George Grigoras 4 puncte, Sorin Diaconu 4 puncte si radu Stanciu 2 puncte. Lotul vicecampionilor este : Daniel Tudorache, Cezar Colceru, Matei Coman, Andrei Popa, Radu Stanciu, George Grigoras, Robert Atanasiu, Vlad Mihaila, Sorin Diaconu, Octavian Mihail, Dan Feraru si Adrian Cutaru. Antrenor : Gelu Cazanoschi