FOTBAL: Dunarenii invinsi in ultimul minut

5
FCM Dunarea a pierdut astazi 1-0, in ultimul minut de joc, meciul de pe terenul codasei FC Dinamo II Bucuresti. Meciul cu FC Dinamo II a fost unul plictisitor, fara prea multe ocazii de a marca, singurul gol al jocului a fost marcat in minutul 92. Cea mai mare ocazei de a marca pentru dunareni a fost irosita in minutul 65 de Stelian Cucu, care a trimis mingea in bara transversala in minutul 65. In urma infrangerii de astazi FCM Dunarea se situeza pe locul 11 in clasamentul seriei I din liga a IIa cu 31 de puncte. Etapa viitoare, sambata 5 mai de la ora 13.00, FCM Dunarea va juca pe teren propriu cu noul lider al seriei Delta Tulcea. FCM Dunarea: Anatoli Chirinciuc- Cristian Caldararu (82 Vali Munteanu), Daniel Florea,Costin Ghiocel, Daniel Popescu
(cpt.) – Ionut Cioinac, Stelian Cucu – Andrei Grosu (46 Cosmin Garleanu), Ionut Enache, Alexandru Cristea -George Carjan (60 Radu Chelaru).