FOTBAL: Poli preia lanterna rosie

3
In etapa a XXIIa din liga a IIIa Politehnica a pierdut 3-2 la pauza 1-0 jocul de pe terenul celor de la Csm Pascani. Pentru “studenti” au marcat astazi Francis pentru 1-1 (in minutul 35) si Lupu pentru 2-2 (minutul 78). de remarcat ca primele doau goluri ale gazdelor de astazi au fost marcate din lovituri de la 11 metri. Infrangerea de astazi este cea de a XIVa pentru “studenti” in acest sezon si ca urmare a infrangerii si a punctului obtinut de Csm Focsani pe terenul liderului seriei, politehnistii revin pe ultimul loc in serie (14 puncte) cu sanse doar teoretice de a se salva de la retrogradarea in liga a IVa Galati. Etapa viitoare Politehnica va juca pe teren propriu cu Fcm Dorohoi in timp ce Fc Otelul II (jocul de astazi cu ABC Stoicescu a fost amanat) va juca pe terenul revelatiei etapei Csm Focsani.