FOTBAL: Victorie pierduta in prelungiri. Fc Botosani-Fcm Dunarea 2-2 (1-0)

4
Astazi in etapa a XIa in liga a IIa de fotbal Fcm Dunarea a terminat la egalitate 2-2 meciul de pe terenul celor de la Fc Botosani. Dunarenii au fost la cateva minute de prima victorie in deplasare, golul egalarii de Fc Botosani fiind marcat in minutul 92. Primii au marcat botosanenii in minutul 21, dunarenii au intors meciul in doar trei minute, au egalat in minutul 70 prin Daniel Popescu iar in minutul 73 George Carjan a dus Fcm Dunarea in avantaj. Superioritatea galatenilor a durat pana in prelungiri, in minutul 92 Fc Botosani a egalat. Cu punctul obtinut astazi Fcm Dunarea acumuleaza 24 de puncte (locul 13) si se distanteaza la 4 puncte de primul loc care duce in liga a IIIa. In etapa a XXa dunarenii vor sta si vor castiga cu 3-0 pentru ca adverasrul Victoria Branesti s-a retras din campionat. Fcm Dunarea: Mastacan- Cristescu, Caldararu, Daniel Florea- Ghiocel, Vali Munteanu, Cioinac, Daniel