FUTSAL: United-Spicom Sfantu Gheorghe 2-4 (0-2)

3
Nici in ultimul meci din sezonul regulat vicecampionii nu au reusit sa se impuna. In acesta seara vicecampionii au pierdut 2-4 (0-2) jocul de pe teren propriu cu Spicom Sfantu Gheorghe. Oaspetii au deschis scorul repede in minutul 5 in urma unei greseli (una din putinele greseli) a portarului galatean Tonita, iar in minutul 17 si-au dublat avantajul. Replica vicecampionilor nu intarzie sa apara imediat dupa gol, acestia trimit mingea in bara transversala de doua ori prin Moldoveanu si Dodan. In partea a doua primii marcheaza tot oaspetii iar Emilian Moldoveanu reduce din diferenta. Dupa marcarea golului de 1-3 vicecampionii rateaza o ocazie de a marca pentru 2-3, dar in loc de 2-3 se face 1-4 pe un contraatac al oaspetilor. Pe finalul jocului United se arunca in atac, la unele faze scot si portarul iar in minutul 37 Marius Grecu inscrie pentru 2-4 in urma unei lovituri de la 6 metri. In ultimul minut de joc vicecampionii rateaza o sansa mare de a se apropia prin Viorel Cojoc care rateaza o lovitura de la 10 metri. United termina sezonul regulat al ligii I pe locul 3 cu 26 de puncte, 76 goluri marcate-57 incasate. Dupa sezonul regulat pentru vicecampioni urmeaza play-off-ul acolo unde in primul tur vor intalni adversarul de sezonul trecut,  Kse Targu Secuiesc. In play-off se joaca dupa sistemul cel mai bun din trei jocuri, primul joc pe terenul echipei mai slab clasate la finalul sezonului regulat iar meciruile doi si trei (daca este cazul) se vor juca pe terenul echipei mai bine clasata la fianlul sezonului regulat. Pana la play-off pentru vicecvampioni urmeaza semifinala de cupa cu City’us II Targu Mures, marti 10 aprilie de la ora 20.00 pe teren propriu. United: Petrisor Tonita (12 interventii), Viorel Cojoc, Catalin Ivan, Daniel Popliaca, Marius Grecu, Andrei Apostol, George Buleandra, Alin Ilie, Emilian Dodan, antrenor David Asandei.