FUTSAL: Victorie in prelungiri pentru vicecampioni. KSE Targu Secuiesc-United 5-8 (3-2, 2-3, 0-3, 0-0)

5
Turul de forta cu 2 jocuri in mai putin de 24 de ore pentru vicecampioni s-a incheiat la fel cum a inceput cu victorie. In primul meci din play-off-ul ligii I de futsal, vicecampionii au castigat, meciul cu KSE Targu Secuiesc. Vicecampionii s-au impus cu 8-5 in prelungiri, dupa ce la finalul timpului regulamentar scorul era 5-5. La pauza  meciului echipa gazda conducea cu 3-2, partea a doua a fost castigata de vicecampionii cu aelasi scor si cum meciurile din play-off nu se pot incheia la egalitate s-a intrat in prelungiri, doua reprize a cate 5 minute. Prima repriza a fost si cea decisiva, vicecampionii s-au mobilizat si au inscris in prima parte a prelungirilor 3 goluri decisive pentru soarta meciului de astazi. In ultima repriza a prelungilor nu se mai incrie nimic si United castiga primul meci din play-off cu 8-5 si mai are nevoie de o victorie pentru a juca in semifinalele ligii I cu invingatoarea dintre Spicom Sfantu Gheorge si CFF Clujana Cluj Napoca. Pentru vicecampioni au marcat astazi : Viorel Cojoc 2 goluri (unul in prelungiri), Daniel Popliaca 2 g (unul in prelungiri), Emilian Moldoveanu 2 g (unul in prelungiri), Catalin Ivan si Ovidiu Lupu.