HANDBAL: Otelarele au picat restanta cu U Cluj

5
Handbalistele de la Otelul au pierdut astazi 33-28 (16-12) jocul restatnt din etapa a XIVa de pe terenul celor de la Universitatea Jolidon Cluj Napoca. Jocul a fost inceput mai greu de otelare, in minutul 5 erau conduse 4-0, a fost nevoie de un timp de odihna solicitat de Alexandrina Soare pentru ca Diana Drutu sa inscrie primul gol al zilei pentru Hc Otelul. Otelarele au o scurta revenire in joc dupa timpul de odihna (min 10 6-3), urmat de o perioada lunga fara gol marcat pruilej pentru clujence sa se distanteze pana la 15-6 in minutul 20. In ultimele zece minute ale reprizei otelarele se trezesc la joc si reusesc ca pana la pauza sa reduca handicapul pana la 16-12. In partea a doua a jocului se joaca dupa aceleasi coordonate cu U Cluj la timona jocului si cu Hc Otelul incercand sa limiteze proportiile scorului. Cea mai buna marcatoare a jocului de astazi a fost glateanca Diana Drutu cu 13 reusite, celelalte marctoare pentru Hc Otelul au fost : Roxana Bodarlau 6 goluri, Manuela Manda 3 , Daciana Curtean 2, Nicoleta Tudor 2, Paula Paval 2. Evolutia scorului: min 5, 4-0; min 10,6-3; min 15,12-5; min 20, 15-6; min 25, 15-8; min 30, 16-12; min 35, 19-16; min 40, 24-19; min 45, 20-26; min 50, 28-21; min 55, 29-24; min 60, 33-20. In urma infrangerii din restanta de astazi Hc Otelul este pe locul 5 cu 23 de puncte. Pentru Hc Otelul urmeaza jocul de pe teren propriu cu Csm Cetate Devatrans, miercuri 11 aprilie de la ora 17.00 in sala “Siderurgistul”.