HANDBAL: Otelarele continua seria nergra in deplasare. Csm Ploiesti-Hc Otelul 32-28 (18-12)

2
Handbalistele de la Otelul au continuat si la Plopeni in jocul cu CSM Ploiesti, seria jocurilor fara punct(e) din deplasare din acest retur al ligii nationale. Otelarele au cedat 32-28 la pauza 18-12, jocul cu echipa de pe locul 10, CSM Ploiesti. Infrangerea de la Plopeni si victoria celor de la Corona Brasov, pune in pericol pe acest final de sezon locul 5 al otelarelor, echipa din Brasov s-a apropiat de “otelare” la doar 4 puncte. Pentru Hc Otelul au marcat : Diana Drutu 11 goluri, Manuela Manda 4, Catalina Cioaric 4, Roxana Bodarlau 3 si Daciana Curtean 2. Eliminari : CSM Ploiesti 6 minute, Hc Otelul 4 minute. In urma infrangerii de la Plopeni, Hc Otelul ramane cu 25 de puncte, iar principala urmaritoare pentru ultimul loc de Europa, Corona Brasov a ajuns la 21 de puncte. Pentru Hc Otelul urmeaza jocul de pe teren propriu cu CSU Neptun Constanta , miercuri 25 aprilie de la ora 17.00, in sala Siderurgistul. Pana la finalul sezonului, Hc Otelul mai are de jucat 4 meciuri, 2 pe teren propriu cu CSU Neptun Constanta si Oltchim Ramnicu Valcea si 2 in deplasare, la Roman si Craiova.