BASCHET: LPS Galaţi, campioane naţionale, la Olimpiada Sportului Şcolar

2
 La finalul săptămânii trecute la Hunedoara s-a disputat faza finală a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar, la baschet fete faza pe licee. La această competiţie oraşul nostru a fost reprezentat de echipa Liceului cu Program Sportiv, care au reusit să păstrateze renumele oraşului nostru de producător de talente baschetbalistice  şi au câştigat titlul de campioane naţionale la ONSS. Fetele pregatite de prof. Oana Tiron au înegistrat  în grupe rezultatele: 42-69 cu LPS Alba Iulia, 96-38 cu Colegiul Naţional Vasile Alecsandri
Bacău, 97-62 cu LPS Satu Mare,  în semifinale au trecut de  Colegiul Octavian Goga Sibiu cu 86-62, iar în marea finală au învins Liceul Anghel Saligny Bucureşti cu 87-61.  Lotul cu care LPS Galaţi a câştigat titlul naţional este: Maria Cuzic, Andreea Şoptică, Laurenţia
Munteanu, Mihaela Hurduc, Irina Vasilache, Alexandra Graur, Mădălina
Iancu, Olimpia Simion, Diana Sava. Antrenor: 

Oana Tiron.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal