FOTBAL: FC Oţelul II se impune în duelul pentru locul 10, Poli câştigă un punct preţios la Suceava

2

Astăzi in etapa a XVIa din liga a IIIa, Politehnica câştigat un punct preţios la Suceava cu Sporting, iar FC Oţelul II a câştigat toate punctele cu satelitul Ceahlăului. Poli a terminat 1-1 meciul cu Sporting Suceava după ce au deschis scorul în minutul 65 prin Maradona Chiriac. Egalarea sucevenilor a venit în minutul 75 din lovitura de la 11 metri, moment în care Poli avea doi jucători eliminaţi ! FC Oţelul II a trecut cu 4-1 de Ceahlaul II prin golurile marcate de: Chipirliu (2), Cojoc si Sălăgeanu. Cu punctul obţinut astăzi Politehnica se distanţează la 2 puncte de primul loc retrogradabil, “studenţii” locul 13, au 18 puncte iar ABC Stoicescu ocupă locul 14 cu 16 puncte. FC Oţelul II a urcat pe locul 10 cu 32 de puncte. Etapa viitoare, marţi 15 mai, Poli va juca pe teren propriu cu CS Panciu iar FC Oţelul II se va deplasa la Roman pentru jocul cu Petrotub.