FOTBAL: FCM Dunărea schimbă liderul

3
 FCM Dunărea a câştigat astăzi 2-1 (0-1) meciul din etapa a XXVa  cu Delta Tulcea şi a provocat schimbarea liderului seriei. In urma  înfrângerii de astăzi Delta cedează primul loc celor de la Viitorul Constanţa. Tulcenii au deschis scorul rapid în minutul 4, gălăţenii au egalat în minutul 51 prin George Cârjan (video aici ) iar în minutul 81 au trecut în avantaj prin golul marcat de acelaşi George Cârjan ( video aici). Victoria de astăzi este cea de a noua pentru dunăreni care se menţin pe locul 10 cu 34 de puncte. Pentru FCM Dunărea urmează un final de sezon liniştit cu 4 jocuri în 5 etape si o nouă victorie la masa verde. In acest final de sezon FCM Dunărea va juca cu Gloria Buzău (etapa viitoare), va câştiga 3-0 meciul cu FC Snagov, în etapa a XXVIII a se va deplasa la Mangalia pentru meciul cu Callatis, va primi replica unei alte candidate la promovare CSMS Iaşi ( etapa a XXIXa) iar în ultima etapă va juca la FCM Bacău. FCM Dunărea: Chiriniuc- Cristescu (Enache), Căldăraru ( 68 Marin), D. Florea, Popescu, Cucu, Eni, Grosu, Cârjan, Cristea, Chelaru (Munteanu). Antrenor Eugen Baştină.