RUGBY: CTTV Galaţi U 17, vicecampioni naţionali

23
Rugbiştii juniori U 17 de la Colegiul Tehnic Traian Vuia au pierdut astăzi finala mare a campionatului U 17, gălăţenii au cedat 3-10 jocul cu Steaua Bucureşti. La pauză scorul a fost egal 3-3 după ce juniorii gălăţeni au deschis scorul. În repriza a doua steliştii au marcat printr-un eseu transformat, asta pe fondul eliminării din joc a căpitanului gălăţenilor, Cristi Boboc. La turneul final CTTV Galaţi a susţinut 4 jocuri, au câştigat grupa roşie de la Cluj Napoca şi au obţinut medaliile de argint. În cele 4 jocuri au obţinut 2 victorii, 14-0 cu Viitorul Cluj Napoca şi 27-8 meciul cu Cleopatra Mamaia şi au pierdut 2 jocuri, 0-5 cu Metrorex Bucureşti şi 3-10 cu Steaua Bucureşti. Antrenorul Marius Secuianu s-a bazat la acest turneu final pe următorul
lot: Boboc Cristi (căpitan), Grumăzescu Stelian, Cabalortă Dan Cornel,

Curcan Florin, Bobâcă Cătălin, Rusu George, Zaharia Daniel, Manolache
Costel, Tiban Cosmin, Sălceanu Vasile, Păun Alexandru, Lapteacru Mihai,
Istrate Cosmin, Enache Andrei, Plămădeală Serghei, Demian Gicu, Talchiu
Ion, Ifrim Daniel, Harabagiu Gabriel, Mândrescu Gabriel, Costache
Gabriel, Frunză Marius, Corban Alin, Mocanu Sorin, Tăbăcaru Mihai, Ene
Alexandru. Altfel în perioada 28 mai-3 iunie la Braşov, echipa U 16 de la CTTV va susţine jocurile de la turneul final. Alături de CTTV Galaţi la turneul final  U 16 judeţul Galaţi va fi reprezentat  şi de CSS Tecuci.