HANDBAL: Înfrângeri pe linie pentru juniori II de la CSS Galaţi la turneul final

1
Deşi au plecat cu gânduri de a câştiga o medalie la turneul final al juniorilor II de la Bucureşti, handbaliştii de la CSS Galaţi (antrenori Relu Druţu şi Costel Coman) au avut un parcurs foarte slab, au pierdut toate meciurile şi au terminat turneul final pe locul 8. În grupă CSS Galaţi a pierdut toate cele 3 jocuri, 22-35 (10-15) cu HC Rom-Cri Braşov, 18-28 (11-12) cu LPS Piatra Neamţ, 24-32 (9-19) cu  U Transilvania Cluj Napoca, în urma înfrângerilor din faza grupelor, CSS Galaţi s-a clasat pe ultimul loc grupa I şi a jucat cu cealaltă echipă clasată pe ultimul loc din grupa a II a, Grup Şcolar Industrial Petrolul Moreni, pentrua evita ultimul loc la turneul final. În duelul pentru locurile 7-8, CSS Galaţi a cedat 32-33 şi a terminat turneul final pe locul 8.