FOTBAL: Tecuciul părăseşte cupa

4
Sporting Tecuci, câștigătoarea fazei județene a cupei a fost eliminată din primul tur al fazei naționale al competiției KO. Tecucenii au fost eliminați după  înfrângerea 2-3, la pauză 0-2,  pe teren propriu cu Compet Cireșu. Scorul a fost deschis de cei de la Cireșu în minutul 11, pe contraatac după ce la faza premergătoare, Buduga a ratat o lovitură de la 11 metri, iar diferența a fost majorată în minutul 32 când s-a stabilit și scorul pauzei. În partea a doua se evidențiază  în joc și tecucenii, iar în minutul 55, reduc din handicap, prin Buduga. Cei de la Cireșu nu vor să aibă emoții pe final de meci, iar în minutul 75  înscriu pentru 3-1. În minutul 90 cei de la Tecuci stabilesc scorul final prin Chiriță. Ultimul minut de joc aduce și cea mai controversată fază as jocului, cei d ela tecuci reclama o lovirtură de la 11 metri, refuzată de arbitrul Adrian Vizireanu. Tot din primul tur a părăsit cupa și Politehnica, dar la masa verde, după  ce stdenții s-au retras din competițiile seniorilor. În turul II al cupei, va intra și FC Oțelul II.