MINIFOTBAL: Bronx, eliminată de la turneul final după prima zi

9
Câștigătoarea ligii de minifotbal “Viața Liberă” Galaţi, Bronx şi-a jucat “soarta” la turneul final al campionatului încă din prima zi. Cu două înfrângeri în cele două jocuri din prima zi, 0-3 cu gazdele de la Avantaje Deva şi 1-3 cu Euro Glia Nuşfalău, Bronx a pierdut orice şansă de a ocupa unul din primele două locuri în grupă şi a juca în sferturile turneul final de la Deva. După prima zi din grupa B, din care face parte şi Bronx au făcut un mare pas spre sferturi, Avantaje Deva după cele două victorii 3-0 cu Bronx şi 3-0 cu Old Forex Mediaş şi Euro Glia Nuşfalău după cele 3 victorii din prima zi: 6-3 cu Old Forex Mediaş, 4-2 cu Nigeria Reşiţa şi 3-1 cu Bronx. Sâmbătă Bronx va juca ultimele mecirui de la turneul final, de la ora 10.00 cu Old Forex Mediaş şi de la ora 14.00 cu Nigeria Reşiţa, mecirui de palmares pentru Bronx. În prima zi de la Deva, Bronx s-a bazat pe următorul lot: Crisitan Baltă, Ionuţ Crihană, Marius Humelnicu, Adrian Serghie, Nicuşor Ilie, Petrişor Tudosă, Ionuţ Enache, lauremţiu Vieru, Alexandru Chiculiţă, Nicolae Donici.