MINIHANDAL: CS Danubius, locul 10 la turneul final

8
Dacă minihandbalistele de la HC Oţelul au câştigat medalia de bronz la turneul final al campionatului naţional de minihandbal, desfăşurat la finele săptămânii trecute la Târgu Mureş, cealaltă echipă gălăţeană participantă la competiţie, CS Danubius a terminat turneul final pe locul 10. În prima  fază a grupelor, Danubius a pierdut toate cele trei jocuri, 8-14 cu CSM Ploieşti, 11-14 cu CSS Constanţa şi 5-12 cu Marta Baia Mare şi a trebuit să joace în una din grupele secundare pentru locurile 9-16. În grupa secundară, micuţele handbaliste gălăţence au avut mai multe şanse de izbândă, au câştigat toarte cele 3 jocuri, 18-10 cu CSS Jimbolia, 12-7 cu CSS 4 Bucureşti şi 6-4 cu LPS Roman. După grupa secundară CS Danubius a obţinut dreptul de a juca în finala pentru locurile IX-X, finală pierdută de Danubius 8-11 cu CSS Constanţa. Lotul cu care CS Danubius a abordat turneul final: Alexandra Pintilie, Carmen Huiban, Cătălina Ungureanu,