MINIHANDBAL: HC Oţelul are junioare de bronz

12
Minihandbalistele de la HC Oţelul  (jucătoare născute în anul 2001 şi mai tinere) au câştigat medalia de bronz la turneul final al campionatului naţional de minihandbal de la Târgu Mureş. Fetele pregătite de antrenoarea Sanda Asandei şi-au adjudecat bronzul după ce în finala mică au trecut de Olimpic Ploieşti cu 6-5 la pauză 3-3. Turneul final a fost un adevărat tur de forţă pentru echipele participante, au susţinut 7 jocuri în 3 zile. În faza grupelor medaliatele cu bronz au câştigat jocurile cu  LPS Sebeş 14-3 şi cu HC Craiova 15-4 şi au pierdut jocul cu CSM Ploieşti 8-9. În urma rezultatelor din prima fază a grupelor, HC Oţelul a jucat în grupa principala 1, unde au câştigat jocul cu CSS Petroşani 10-5 şi a cedat 12-13 cu BC Sirius Târgu Mureş. Din grupa principală, micuţele oţelare au jucat în semifinala cu Olimpic Târgu Mureş, joc pierdut cu 8-14. Lotul de bornz de la HC Oţelul este următorul: Denisa Popovici, Mădălina Moraru, Ionela Popa, Mădălina Drăgan, Alessia
Asandei, Rebeca Lăcătuş, Flavia Călina, Maria Bâldigău, Ana Matei,
Alexia Trofin, Claudia Dima, Robera Arsene, Ada Lungu, Raluca Cioroi,
Bianca Scobeanu, antrenor: Sanda Asandei. Medalia de bronz cucerită de minihandbaliste este prima din istoria clubului de handbal Oţelul la nivelul junioarelor.