FOTBAL: FC Oțelul II, 3-3 cu nou promovata CSM Moinești

7
FC Oțelul II, a terminat la egalitaate 3-3, la pauză 2-1, jocul din prima etapă a ligii a III-a, cu nou promovata CSM Moinești. Scorul a fost deschis de echipa din  Moinești în minutul 16, veteranul Gabriel Paraschiv( unul dinte cei mai buni marcatori din mecuurile amicale) a întors rezultatul cu o dublă în minutele 24 și 40. În minutul 65, Alexandru Tudorie, înscrie pentru 3-1, dar golul nu a fost de ajuns pentru ca FC Oțelul II să plece acasă cu toate cele 3 puncte, moineștenii au marcat  în finalul meciului în
minutele 90 și 94!
Pentru FC Oțelul II, au evoluat astăzi: Simaitis, Cojoc, Gâță, Manea, Cucu, Miron, Enescu, Adăscăliței, Gohoreanu, Chipirliu, Paraschiv. Au mai intrat: Tudoria, Constantinescu, Stoian și Marus.

Etapa viitoare, vineri, 7 septembrie, de la ora 17.00, FC Oțelul II, va juca pe teren propriu cu o altă nou promovată, FCM Huși. sursa foto: dunareabatrana.ro