FOTBAL: FCM Dunarea egala cu FCM Botosani

2
Dupa egalul cu CF Braila de la inceputul perioadei de pregatire, FCM Dunarea a inregistrat astazi la Bacau, cel de al doilea rezultat de egalitate din intersezon. Echipa pregatitia de Eugen Bastina si Valentin Stan a incheiat nedecis, 1-1 ( la pauza 0-1) penultimul amical al verii, cu FC Botosani. Pentru FCM Dunarea a marcat Chiriac, in minutul 70, la scorul 1-0 pentru FC Botosani. La echipa din Botosani a evoluat astazi in partea secunda si fostul golgeter al echipei dunarene, George Carjan. Pana la startul ligii a II a, FCM Dunarea va ma disputa un meci de pregatire, miercuri 22 august pe teren propriu cu Sport Club Bacau, echipa pregatitia de fostul tehnician la FCM Dunarea, Viorel Tanase. Dupa egalul de astazi de la Bacau, bilantul meciurilor de pregatire al FCM Dunarea este: 10 jocuri, 5 victorii, 3 infrangeri, 2 egaluri, golaveraj 31 goluri marcate-19 incasate. In prima etapa din liga a-II a, FCM Dunarea va juca pe teren propriu cu CS Otopeni, echipa pregatita de fostul antrenor al FCM Dunarea, Ion Viorel, dar primul meci ofocial al sezonului FCM Dunarea il va disputa pe 28 august în Cupa Romaniei, dunarenii urmand sa intalneasca o echipa de liga a III a in faza a parta a competitiei.