FOTBAL: Gabriel Paraschiv, aduce victoria FC Oțelul II în amicalul cu CSM Focșani

3
După două înfrângeri consecutive cu 0-1, FC Oțelul II a reușit astăzi să câștige meciul amical de la Focșani, cu CSM, cu același scor cu care a pierdut meciurile cu Young Stars Panciu și Gloria Buzău, 1-0, la pauză 0-0. Singura reușită a jocului de astăzi cu fosta colegă de serie, i-a aparținut lui Gabriel Paraschiv, în minutul 60, fostul căpitan al primei echipe fiind la cea de a treia reușită în tricoul satelitului, după golurile cu CF Brăila și Dunărea Călărași. Au jucat astăzi: Vlasie, Marus, Gâță, Manea, Cucu, Miron, Cojoc, Adăscăliței, Chipirliu, Gohoreanu, Paraschiv. Au mai evoluat: Vicol, Negoescu, Tudose, Avram, Stoian, Constantinescu. Pentru FC Oțelul II urmează cel de al doilea meci oficial al sezonului, miercuri 15 august, de la ora 17.30,  în turul III al Cupei României, la Casimcea (județul Tulcea) cu Unirea Casimcea. foto:dunăreabătrână.com