FOTBAL: Galop de sănătate pentru FCM Dunărea în amicalul de la Focşani

2
Amicalul de la Focşani cu echipa de liga a III a, CSM Focşani, a fost un adevărat galop de sănătate pentru FCM Dunărea, echipa pregătită de Eugen Baștină, a trecut cu 6-1 de gazele de la Focşani. Amicalul a fost total la discreția dunărenilor, în minutul 13 ei conduceau 4-0 !, iar la pauză scorul a fost 5-0. Pentru  FCM Dunărea au marcat Enache (3), Cristescu, Chelaru și Dragan, golul de onoare al focșănenilor a fost marcat de fostul oțelar, Octavian Bucătaru. Eugen Baştină a folosit la Focşani următorul lot: Comănescu,Radu, Căldăraru, Hristian, Ghiocel, Cristescu, Cucu,
Chiriac, Petrescu ,Enache, Chelaru. Au mai intrat: Măstăcan, Asanache,
Schwartz, V. Ion, Antohi, Ginghină şi Eni. Până la startul sezonului, FCM Dunărea, mai are programate 4 meciuri amicale, după cum urmează: 10  august acasă cu Dunărea Călărași, 11 august acasă cu Sporting Lieşti, 18 august cu FC Botoșani  și 22 august acasă cu Sport Club Bacău.