FOTBAL: Egal amical între FCM Dunărea și CF Brăila

2
 Pentru că în liga a II-a, au avut pauză FCM Dunărea și CF Brăila au susținut un meci de verificare la Galați pe stadionul “Nicolae Rainea” (Dunărea). Jocul de verificare s-a încheiat nedecis 1-1 la pauză 0-0, marcatorii celor două goluri fiind Radu Chelaru (1-0) pentru FCM Dunărea și Georgel Pungă (1-1) pentru echipa oaspete. Meciul cu vecinii brăileni a fost primul pentru noul antrenor principal al FCM Dunărea, Vali Stan și secunzii săi Daniel Florea  și  Gheorghe Cucu după plecarea de la prima echipă a lui Eugen Baștină.
În liga a II-a, după 4 etape (3 jocuri) FCM Dunărea ocupă un îngrijorător loc 13 (penultimul) fără punct câștigat, cu doar un gol marcat  și cu 7 goluri încasate. În etapa a V-a, FCM Dunărea va juca pe teren propriu cu nou promovata Rapid CFR Suceava, sâmbătă, 29 septembrie , de la ora 11.00.