FOTBAL: FC Oțelul II lider și după semieșecul cu FCM Dorohoi

4
FC Oțelul II a încheiat la egalitate 1-1 la pauză 1-0, jocul  cu FCM Dorohoi, de astăzi de pe teren propriu. Pentru FC Oțelul II a marcat prima în minutul 12 prin Samoel Cojoc, iar egalarea a venit  în minutul 75 prin Bordeianu. În ciuda semieșecului cu nou promovata din Dorohoi, FC Oțelul II rămâne în fotoliul de lider al seriei I din liga a III-a cu 8 puncte, 11 goluri marcate-4 încasate, 2 victorii, 2 egaluri, fără înfrângere, profitând și de eșecul de pe teren propriu al celor de la SC Bacău, 2-4 cu o altă nou promovată, CSM Moinești. În cea de a cincea etapă a ligii a III-a, FC Oțelul II, stă, următorul joc pentru satelitul FC Oțelul este programat tot pe teren propriu în etapa a VI-a cu nou promovataACS Bucovina Rădăuți.