FOTBAL: Prima victorie pentru FCM Dunărea

3
FCM Dunărea  a câștigat primul meci după 8 etape de secetă, dunărenii au trecut la limtă 1-0 (0-0) de nou promovata Rapid CFR Suceava. Singurul gol al jocului a fost marcat de Stelian Cucu  în minutul 51 din lovitură de pedeapsă, lovitură obținută de Ionuț Enache. Vicotria cu CFR-iștii suceveni este prima pentru noul antrenor principal al dunărenilor Vali Stan. După 5 etape, 4 jocuri din seria I a ligii a II-a, FCM Dunărea se situează pe locul 10 cu 3 puncte, 2 goluri marcate-7 încasate. Etapa viitoare FCM Dunărea are din nou pauză forțată, pentru că adversarul Callatis Mangalia s-a retras din campionat. Următorul joc al FCM-ului  în liga a II-a este programat  în etapa a VII-a pe terenul celor de la Farul Constanța FCM Dunărea: Măstăcan, L. Radu, D. Florea, E. Cristian, Al. Cristea, I. Chiriac, Cucu, I. Dragomir, Negoescu (64 Al Chebac), D. Cristescu ( 46 D Popescu), I. Enache (85 Chelaru).