FOTBAL: A doua victorie pentru FCM Dunărea, 3-0 cu FC Dinamo II

8
FCM Dunărea a obţinut a doua victorie stagională, 3-0 pe teren propriu cu ultima clasată FC Dinamo II Bucuresti în cadrul etapei a-VIII-a din liga a-II-a. Cele trei goluri  au fost marcate de: Daniel Florea, vetereanul fundaş  gălăţean a deschis scorul în minutul 26 în urma unei lovituri de la colţul terenului, Dan Popescu, în minutul 56, din lovitura de la 11 metri si Ionuţ Enache, în minutul 63. FCM Dunărea: Măstăcan (căpitan), Radu, Hristian, Florea (Căldăraru), Popescu, Negoescu, Cucu, Iancu, Enache (65 Moroşanu), Cristea, Drăgan. Antrenor: Valentin Stan.
  Victoria din meciul cu micii dinamovişti urcă  FCM Dunărea până pe locul 10 în clasamentul seriei I, cu 6 puncte, golaveraj 5-8, 6 jocuri. În etapa a-IX-a (etapă intermediară), FCM Dunărea va juca pe terenul celor de la CS Buftea, miercuri, 24 octombrie, de la ora 15:00, iar sâmbătă, 27 octombrie, trupa pregătităde Vali Stan va juca pe teren propriu cu Chindia Târgovişte.