FOTBAL: O nouă înfrângere pentru FCM Dunărea

3
FCM Dunărea a pierdut jocul din etapa a VII-a din sria I a ligii a-II-a, 1-0 la Cosntanţa cu Farul. Singurul gol al jocului am fost marcat în minutul 45 de Marius Matei, gol contestat de Dunărea pe motiv de off-side,  moment al jocului în care echipa gălăţeană se afla în inferioritate numerică, Chiriac fiind eliminaat în minutul 37 pentru cumulul de cartonaşe galbene. Echipa antenată de Vali Stana a avut şansa egalării în minutul75 dar Stelian Cucu a ratat o lovitură de la 11 metri. Pentru FCM Dunărea au evoluat: Măstăcan (căpitan), Cucu ( 84 Căldăraru), Radu, Cristea, Florea, Negoescu( 82 Moroşanu), Chiriac, Drăgan( 58 Cristescu), Popescu, Iancu. Înfrângerea de la Cosntanţa este cea de a IV-a pentru  FCM Dunărea,  în clasmentul seriei  echipa gălăţeană se situează pe locul 10 cu 3 puncte din 4 jocuri, golaveraj 2-8. Etapa viitoare, sâmbătă, 20 octombrie, FCM Dunărea are şansa de a obţine a doua victorie pentru că va întâlni pe teren propriu ultima clasată Dinamo II.