VOLEI: CS Arcada continuă fără înfrângere în A2

Începe să fie obişnuinţă ca baieţii din Galaţi să înceapă destul de greu,
CSM Suceava fiind în majoritatea timpului la conducere, profitand de
greşelile neforţate ale jucătorilor noştri. Cea mai importanăt fază a
meciului a fost la scorul 24 – 25 pentru Suceava, când gălăţenii au
primit un punct gratis din partea arbitrilor şi au egalat la 25, chiar şi aşa setul revine sucevenilor (27-29) câştigat totuşi pe merit.

Setul 2 se părea că va avea acelaşi rezultat, însă după al doilea
time-out tehnic (16-15), Nicu Harabgaiu  îşi arată experienţa, punctând de câteva ori la rând ridicând în acelaşi timp moralul băieţilor (25-19
scor final).
Ultimele două seturi jocul a decurs în favoarea Arcadei (8-4, 16-1, 25-18, în setul 3 ), remarcându-se Todaşcă cu câteva blocaje foarte bune, în
setul 4 echipa joacă cel mai bine, aproape toţi jucătorii punctâtd din
atac (8-5, 16-12, 25-15) fără să dea nici o şansă sucevenilor. Pentru echipa din Suceava a jucat fostul component al echipei CSU Galaţi, Adrian Grigore.

După succesul din etapa a-IV-a, CS Arcada este lider fără înfrângere în seria Est a diviziei A2, cu 12 puncte din 4 jocuri, setaveraj 12-3. În etapa a-V-a, CS Arcada va juca la Bucureşti cu CS Rapid, sâmbătă, 3 noiembrie.