FOTBAL: FCM Dunarea 1-2 cu CF Braila

7
FCM Dunarea a intrerupt seria celor trei rezultate de egalitate consecutive cu o infrangere 1-2, pe teren propriu chiar in fata “rivalei” CF Braila. Scorul a fost deschis de oaspeti in minutul 53, Ionut Enache a adus eglarea in minutul 69 iar golul victoriei brailene a fost marcat in minutul 76. Infrangerea din meciul cu echipa din orasul vecin complica situatia in clasament a dunarenilor, dupa 12 etape FCM Dunarea se situeaza pe locul 10 (primul care duce in liga a-III-a) cu 9 puncte din 10 jocuri, 2 victorii, 3 egaluri, 5 infrangeri, 10 goluri marcate-14 incasate. Finalul de tur este foarte greu ( daca nu imposibil pentru FCM Dunarea) etapa viitoare galatenii stau pentru ca adversarul, FCM Bacau, s-a retras din campionat, iar in ultimele etape din tur vor juca cu Sageata Navodari (acasa) si Sportul Studentesc (deplsare), echipele de pe locurile 3 respectiv 1 din serie.
FCM Dunarea: Mastacan, Hristian, Teleaga (88 Chelaru), Cucu, Popescu, Chiriac, Caldararu (59 Ginghina), Negoescu ( 75 Dragomir), Cristea, Grosu, Enache. Antrenor Vali Stan.