FOTBAL: FCM Dunarea la al treilea rezultat consecutiv de egalitate

3
Echipa de liga secunda FCM Dunarea a terminat la egalitate 1-1, jocul de pe terenul echipei Unirea Slobozia, nou promovata in liga a-II-a. Scorul a fost deschis de galateni in nminutul 37 prin Stelian Cucu, egalarea a venit in minutul 81, moment al jocului in care FCM Dunarea evolua in inferioritate numerica, veteranul Daniel Florea fiind eliminat pentru cumulul de cartonase galbene. Galatenii au terminat jocul de la Slobozia cu doi oameni mai putin, in minutul 90 fundasul Laurentiu Radu parasind si el terenul pentru cumulul de cartonase galbene. De remarcat ca in jocul de astazi galatenii au avut un gol anult pe motiv de off-side. Egalul de pe stadionul “1 Mai” din Slobozia este cel de al treilea consecutiv dupa remizele cu CS Buftea si Chindia Targoviste.
In clasamentul seriei I din liga a-II-a, FCM Dunarea se situeaza pe locul 11 (pozitie care duce in liga a-III-a) cu 9 puncte din 9 jocuri, golaveraj 9-12.  Etapa viitoare la Galati este programt  un nou derby al “Dunarii de Jos”, de data aceasta un derby mai mic intre FCM Dunarea si CF Braila, jocul se va disputa la Galati, sambata, 10 noiembrie, de la ora 11:00, pe stadionul “Dunarea”.