FOTBAL: FCM Dunarea-Sageata Navodari, sambata, ora 11:00

4
Dupa etapa de pauza competitionala fortata FCM Dunarea va sustine sambata, de la ora 11:00, pe teren propriu jocul din etapa a-XIV-a contra celor de la Sageata Navodari. Pauza de etapa trecuta a trimis FCM Dunarea pe locul 12 (penultimul) cu 9 puncte (10 meciuri) iar jocul cu Sageata se anunta extrem de dificil, navodarenii ocupa locul 3 in clasament  cu 19 puncte si sunt in lupta pentru promovare. Meciul de sambata este ultimul de pe teren propriu din acest an pentru FCM Dunarea iar trupa pregatita de Vali Stan are mare nevoie de victorie pentru a face saltul in zona locurilor mai linistite din clasament.  In pauza competitionala de dinaintea startului sezonului cele doua echipe s-au intalnit intr-un joc amical la Navodari castigat de Sageata cu 5-1, iar in ultim confruntare oficiala cele doua echipe au terminat la egalitate 0-0 la Navodari. Partida cu Sageata va fi arbitrata de bucurestenii: George Radulescu-arbitru si Vlad Barladeanu si Iulian Radu-asistenti.