FOTBAL: Victorie in ultimul minut pentru FCM Dunarea, 1-0 cu Sageata Navodari

9

Fara victorie de 5 etape ( 4 jocuri) FCM Dunarea a invins in penultima etapa a turului cu 1-0 Sageata Navodari, printr-un gol marcat de Alexandru Cristea in ultimul minut de joc, minutul 92. Pana la marcarea golului din ultimul minut, FCM Dunarea a mai trecut pe langa gol dar Ionut Enache a ratat in minutul 63 iar in minutul 51 Grosu a marcat dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Victoria cu Sageata este a-IV-a pentru FCM Dunarea in acest sezon, iar in clasament dunarenii fac un salt de 3 locuri pana pe pozitia a-IX-a cu 12 punctedin 11 jocuri, golaveraj 11-14. In ultima etapa din tur FCM Dunarea va juca pe terenul liderului seriei, Sportul Studentesc.
FCM Dunarea: Mastacan (capitan), Caldararu (78 Iancu), Hristian, Florea, D. Popescu, Radu, Negoescu, Chiriac, Cristea, Enache (84 Dragan), Grosu (88 Chelaru). Antrenor: Vali Stan