HOCHEI: CSM Dunărea a pierdut 2-5 jocul cu campionii de la SC Miercurea Ciuc

2

În cel de al VIII-lea joc din LNH, CSM Dunărea a pierdut 2-5 (1-1, 1-2, 0-2), jocul de pe teren propriu cu campionii de la Sport Club Miercurea Ciuc. Scorul a fost deschis de campioni în secunda 33 a jocului, iar Adrian Irimia asistat de (Adam Rasner și Cătălin Geru) a egalat și a stabilit scorul primei reprize. În partea a doua primii au punctat gălățenii prin Adam Vylicil (Radim Kristan, Marius Mărcuș), dar replica ciucanilor a fost pe măsură aceștia marcând de două ori în repriza a doua și încă de două ori în ultima repriză a meciului, iar în repriza a treia au ratat și două șuturi de penalitate. Înfrângerea de astăzi este cea de a cincea pentru CSM Dunărea, iar în clasamentul LNH trupa pregătită de Marius Trandafir ocupă locul 5 cu 10 puncte din 8 jocuri. În acestă săptămână CSM Dunărea va mai juca un meci tot pe teren propriu,. vineri, 30 noiembrie, de la ora 15:00 cu Sportul Studențesc București.