HANDBAL: Egal şi înfrângere pentru HC Danubius la Brăila

5

Prima zi de turneu de la Brăila s-a încheiat cu o victorie şi o înfrângere pentru HC Danubius. Primul meci din turneu a fost pierdut de HC Danubius, 23-30 cu gazdele turneului, HC Dunărea Brăila, deşi la pauză la pauză gălăţencele conduceau cu 15-14. Pentru HC Danubius au marcat: Yrina Glibko 8 goluri, Delia Mărginean 4, Iulia Zaremba 4, Cătălina Cioaric 3, Yaroslava Burlacenko 2 şi Daciana Curtean 2. În cel de al doilea meci HC Danubius a terminat la egalitate, 31-31 la pauză 13-16 cu CSM Ploieşti, pentru Danubius au marcat: Yrina Glibko 11 goluri, Iulia Zaremba 6, Carmen Gheorghe 6, Yaroslava Burlacenko 4, Cătălina Cioaric 2, Dacaina Curtean 1 şi Rebeca Martin Lopez 1. Sâmbătă, de la ora 10.00, HC Danubius va juca ultimul meci din cadrul turneului cu HCM Roman. Tot astăzi la turneul din Brăila s-au înregistrat rezultatele: HC Dunărea Brăila-HCM Roman 29-27 şi CSM Ploieşti-HCM Roman 19-27.