HOCHEI: CSM Dunărea termină săptămâna cu o noua înfrângere

2

CSM Dunărea-Steaua Rangers 1-3 (0-0, 0-2, 1-1), în finala mică a Cupei României

Începută luni, cu o înfrângere, pe teren propriu, 2-5 cu Steaua Rangers, CSM Dunărea a încheiat ultima săptămână competiţională a anului cu o nouă înfrângere, 1-3 cu acelaşi adversar, Steaua Rangers, dar în finala mică a Cupei României. Singura reuşită gălăţeană din jocul de astăzi i-a aparţinut cehului Radim Kristan asistat de Ciprian Ţapu, în minutul 7 din repriza a treia, la scorul 1-2, când Dunărea se afla în superioritate numerică. Astfel cu două înfrângeri din două meciuri CSM Dunărea termină turneul final al Cupei României pe locul 4, cu 0 puncte, golaveraj 3-10.

Înfrângerea din finala mică a cupei este cea de a cincea consecutivă ! pentru CSM Dunărea, patru înfrângeri au fost înregistrate numai în “săptămâna neagră” (luni, 2-5 cu Steaua, miercuri, 3-5 cu CS Şcolar Miercurea Ciuc, vineri, 2-7 cu Sport Club Miercurea Ciuc şi sâmbătă, 1-3 cu Steaua), la echipă simţindu-se din plin lipsa celor doi jucători accidentaţi, Cătălin Geru şi Adam Rasner.

Pentru CSM Dunărea urmează jocurile din barajul pentru semifinale, primele două jocuri sunt programate, pe 5 şi 6 ianuarie pe teren propriu cu CS Şcolar Miercurea Ciuc.