FOTBAL: Un nou eșec amical pentru FCM Dunărea

2

La finalul cantonamentului montan de la Câmpulung Moldovenesc, FCM Dunărea a susținut un meci de verificare la Iași cu liderul seriei I din liga a III-a, Sport Club Bacău. La fel ca la precedentul amical disputat în timpul cantonamentului, dunărenii au pierdut, de data aceasta 1-3, după ce la pauză scorul a fost 0-3. Pentru FCM Dunărea a marcat Bogdan Chipirliu în minutul 51, celelate goluri ale partidei au fost marcate de: Șchiopu în minutul 8, ex-oțelarul Blănaru minutul 13 și Adăscăliței în minutul 17.

Antrenorul gălățean a folosit două formule de echipă diferite, în prima parte au jucat: Comănescu-Radu, Stoica, Florea, Cristea, Gueye, Cucu, Negoescu, Firat, Drăgan, Enache. În partea a doua au evoluat Trihenea, Cristescu, Asanache, Hristian, Teleagă, Moroșanu, Chebac, Apostol, Osman, Chipirliu, Grosu.

Înfrângerea din meciul de la Iași este a doua din 3 meciuri pentru Dunărea, victoria a fost 3-0 cu Gloria Buzău iar înfrângerea 1-2 cu Rapid CFR Suceava.