FOTBAL: Victorie la scor pentru FCM Dunărea în amicalul cu Compet Cireșu

8
Echipa de liga secundă, FCM Dunărea a obținut al doilea succes din meciurile de pregătire, astăzi când a trecut cu 6-2 la pauză 2-1, pe teren propriu de liderul ligii a IV-a Brăila, Compet Cireșu. Deși scorul a fost deschis de oaspeți, dunărenii au revenit și până la pauză au trecut în avantaj, iar în partea secundă şi-au mărit avantajul. Pentru FCM Dunărea au marcat: Voicu (2), Florea, Chipirliu, Moroșanu și Drăgan.
Victoria de astăzi echilibrează bilanțul meciurilor amicale pentru FCM Dunărea, din 4 meciuri, 2 au fost câștigate: 6-2 cu Compet Cireșu și 3-0 cu Glroia Buzău și 2 au fost pierdute: 1-2 cu Rapid Suceava și 1-3 cu Sport Club Bacău.
Până la startul returului, dunărenii mai au programate două meciuri amicale, primul sâmbătă, 23 februarie, cu FC Oțelul II iar al doilea, sâmbătă, 2 martie, cu CF Brăila pe terenul brăilenilor.