FUTSAL: United-Progresul Focșani, sâmbătă, ora 18.00

1
După o înfrângere la limită, 2-3 pe terenul viceliderului ligii I Smart București, dar și o etapă de pauză forțată, vicecampioana 2011, United, va susține sâmbătă, de la ora 18.00, primul meci din 2013 de pe teren propriu, contra celor de la Progresul Focșani. Meciul cu echipa focșăneană este important pentru ambele echipe, pentru a intra pe o poziție cât mai bună în play-off ambele au nevoie de victorie. Focșănenii vor să aibă proprii suporteri aproape iar pentru jocul de sâmbătă, vor pune la dispoziția suporterilor un micorbuz cu care să facă deplasarea la Galați, conform presei vrâncene.Meciurile cu Progresul (sau CSM Focșani, cum se numea echipa în edițiile anterioare) au fost dintotdeauna echilibrate, în tur Progresul a câștigat la limită cu 7-6. Cele două echipe s-au întâlnit amical în pauza competițională iar United a câștigat cu 11-3.
Jocul de sâmbătă va fi arbitrat de argeșenii, Bogdan Sorescu și Ilie Șandru, rezervă a fost delegat Vasile Daniel Pop, iar observator a fost desemant Valeriu Ionișă din București.
După meciul cu Progresul pentru United urmează o dublă cu ACS Odorheiu Secuiesc, primul meci, vineri, 28 februarie, pe teren propriu în Cupa României, iar al doilea în liga I, la Odorheiu Secuiesc în jurul datei de 3 martie.