HOCHEI: Victorie la zero pentru Dunărea, 3-0 cu CSȘ Miercurea Ciuc

2
Pentru prima oară în acest sezon hocheiștii de la CSM Dunărea au câștigat un meci fără să primeacă gol. Cel de al doilea meci de la Miercurea Ciuc cu CSȘ, din barajul pentru semifinale, a fost câștigat de dunăreni cu 3-0 (1-0, 1-0, 1-0). Scorul a fost deschis de veteranul căpitan Cătălin Geru, în minutul 7.31, al primei reprize, avantajul a fost dublat de suedezul Martin Person din pasa lui Adam Vylicil, în minutul 17.52 al părții secunde iar scorul final a fost stabilit de aceiași Martin PersonAdam Vylicil, în minutul 9.10 al ultimei reprize.

Victoria de la Miercurea Ciuc păstrează Dunărea în cursa pentru locul secund, ultimul care duce în semifinalele LNH, după 22 de jocuri, Dunărea ocupă locul 3 cu 33 de puncte din 22 de jocuri, la 2 puncte de locul 2 ocupat de CSS Ciuc cu 35 de puncte. Pentru Dunărea urmează dubla cu Steaua Rangers, 12-13 martie, cel mai probabil meciurile se vor juca la București.