FOTBAL: Eșec pe final pentru FCM Dunărea

3
Cele 3 puncte câștigate etapa trecută la Otopeni de FCM Dunărea, au fost pierdut astăzi pe teren propriu în ultimul minut al jocului cu Delta Tulcea. La primul meci pe stadionul ”Zoltan David”, dunărenii au pierdut 1-2, meciul cu Delta Tulcea, echipă pregătită de un alt fost antrenor al FCM Dunărea, Mihai Ciobanu. Scorul a fost deschis de gălățeni prin Bogdan Chipirliu, în minutul 30, acesta fiind și scorul pauzei. Trupa lui Mihai Ciobanu a întors meciul în favoarea s-a în ultimul sfert de oră al jocului, mai întâi au egalat, printr-un fost jucător al FCM Dunărea, Emil Nanu, în minutul 75, apoi în prelungirile jocului au marcat golul victoriei prin Dragu.
Eșecul cu Delta Tulcea menține FCM Dunărea pe locul 9 în clasamentul seriei I, cu 15 puncte din 14 jocuri, golaveraj 13-17, dunărenii se mențin pe 9 profitând de eșecul celor de la Rapid Suceava și de etapa de pauză a celor de la Chidia Târgoviște. Etapa viitoare, FCM Dunărea va juca pe terenul celor de la FC Botoșani, echipă care se luptă pentru promovarea în liga I.