FOTBAL: FC Oțelul II, 1-4 cu FCM Dorohoi

2
Echipa satelit a FC Oțelul a cedat 1-4 (1-2)  jocul din etapa a XVII-a din liga a III-a de la Dorohoi cu FCM-ul din localitate. Deși au deschis scorul în minutul 11, prin Silviu Moise, oțelarii au fost egalați în minutul 18 apoi în minutul 38 gazdele au intrat în avantaj.  În partea gălățenii au mai încasat două goluri, dar și un cartonaș roșu, în minutul 71, Miron a fost eliminat pentru două cartonașe galbene.
FC Oțelul II: Vlasie-Ciurea, Sipovic, Manea, Cârjă, Băjenaru, Miron, Tudorie, Moise, Gohoreanu, Gâță. Antrenor Damian Băncilă. După înfrângerea de la Dorohoi, satelitul FC Oțelul coboară un loc în clasament până pe locul 5, cu 22 de puncte, golaveraj 19-16. Etapa viitoare FC Oțelul II stă, următorul meci este programat vineri, 12 aprilie, de la ora 17.00, pe terenul celor de la Bucovina Rădăuți.