FUTSAL: Un nou set pentru United, 6-1 cu Dava Deva

7
Vicecampioana 2011 și-a stabilit ca la meciurile din liga I să marcheze 6 goluri pe meci. După ce etapa trecută au marcat 6 goluri celor de la CFF Clujana Cluj Napoca, astăzi în etapa a XVIII-a din liga I, la Deva, băieții lui David Asandei și-au îndeplinit norma și au trecut cu 6-1, la pauză 3-1, de Dava Deva. Pentru United au marcat astăzi: Emilian Dodan 3, Ovidiu Tudose 2 și Mihăiță Bâgu. Nu numai jucătorii de câmp și-au îndeplinit norma, portarul Petrișor Toniță a fost și el la înălțime și a salvat 4 situații de gol a hunedorenilor.
Victoria de la Deva este a IX-a pentru gălățeni, care în clasamentul ligii I se mențin pe locul 4 cu 28 de puncte, golaveraj 90-69. După meciurile din etapa curentă, liga I intră în pauză și se va relua la finalul lunii martie când United va juca pe teren propriu cu Spicom Sfântu Gheorghe.