VOLEI: Arcada a mai făcut un pas spre divizia A1

5
Arcada pune punct etapei I din play-off, după victoria 3-0 (25-8, 25-15, 25-16) de acasă cu Niro Guard București și mai fac un pas spre prima ligă. Gălățenii au început meciul puternic și pe fondul greșelilor la preluare, Arcada a defilat în primul set cu 8-1, 16-2 și în final 25-8. Setul 2 a fost cel mai disputat, cu o ușoară relaxare în joc a Arcadei (7-8, 16-13, 25-15). În setul 3, gălățenii au revenit la jocul prestat în primul set și au câștigat parțialul cu 25-16 (8-4, 16-8, 25-16). Per total băieții din Galați au avut un meci ușor, în care nu s-au întrebuințat mai mult decât a fost nevoie. Să sperăm că viitoarea adversară să fie la un nivel mai înalt, astfel încât Arcada să înceapă să pregătească faza a III-a e calificare cu câteva meciuri mai bune.
Arcada: Râpeanu, Ciucă, Harabagiu, Florescu, Todașcă, Voinea, Pârvu (libero), au mai intrat: Popescu, Palfi, Constandache.

În etapa a II-a Arcada va juca cu învingătoarea dintre Dacia Buzău și Rapid București, cele două echipe vor juca primul meci sâmbătă, 30 martie, la Buzău  iar meciul doi este programat, miercuri 3 aprilie la București.