FOTBAL: FC Oțelul II, 0-3 pe terenul liderului

5
Final de săptamână nefast pentru echiple FC Oțelul, după ce joi, echipa mare a pierdut 0-3 pe teren propriu cu Petrolul Ploiești în semifinalele Cupei României, vineri, în etapa a XX-a din liga a III-a satelitul a pierdut cu același scor 0-3, după ce la pauză scorul a fost egal 0-0, pe terenul liderului seriei, Sport Club Bacău. Două din cele trei goluri ale băcăuanilor de vineri au fost marcate de foști oțelari, scorul a fost deschis de Adrian Hurdubei în minutul 46 iar Bogdan Ungureanu a majorat diferența în minutul 49.
După înfrângerea de pe terenul liderului, FC Oțelul II coboară un loc în clasament până pe 7 cu 23 de puncte din 16 jocuri, golaveraj 20-20. Etapa viitoare FC Oțelul II va juca pe teren propriu vineri, 26 aprilie, de la ora 17.00, cu Aerostar Bacău.

FC Oțelul II: Vlasie-Marus (71 Tudose), Gâță, A. Miron, Ciurea (71