FUTSAL: United a ținut pasul cu campioana timp de 30 de minute

7
Reeditarea ultimelor două finale din Cupa României, dintre campiona City us Târgu Mureș și United s-a încheiat cu succesul mureșenilor 9-5, deși cu 10 minute înainte de finalul partidei (minutul 30) cele două echipe se aflau la egalitate 3-3. Pentru United au marcat: Ovidiu Tudose 3, Daniel Popliacă și Emilian  Dodan.

Înfrângerea de pe terenul campionilor păstrează echipa gălățeană pe locul 4 în clasamentul ligii I cu 28 de puncte, golaveraj 96-81, United a beneficiat până acum și de jocul rezultatelor, Progresul Focșani a pierdut 4-1 la Sfântu Gheorghe și rămâne la 27 de puncte, gălățenii pot coborâ pe 5 dacă ACS Odorheiu Secuiesc va învinge Dava Deva.
Etapa viitoare United va juca pe teren propriu cu CSMS Iași, meciul este programat să se dispute luni, 15 aprilie, de la ora 18.00, în sala „Siderurgistul”.