HANDBAL: CSU Galați-HT Alexandria, sâmbătă, ora 11.30

2

După o pauză de două săptămâni liga secundă de handbal masculin se reia cu jocurile din etpa a XXI-a. Sâmbătă, de la ora 11.30, în sala „Siderurgistul” handbaliștii de la CSU Galați vor să își continue seria de 4 meciuri consecutive fără înfrângere în jocul cu Handbal Teleorman Alexandria. Misiunea gălățenilor de a continua să fie invincibili este destul de ușoară, echipa din Teleorman ocupă locul 10 în clasament cu 15 puncte, în timp ce gălățenii sunt pe 6 cu 23 de puncte, 11 victorii, 1 egal și 8 înfrângeri, golaveraj 598-531. Și rezultatul meciului din tur le este favorabil handbaliștilor gălățeni, în prima dispută din acest sezon, CSU Galați s-a impus cu 27-20 la pauză 12-11. Jocul va fi arbitrat de cuplul bucureștean Alexandru Blaș- Marius Gheorghișor.

Pentru studenții gălățeni după meciul cu HT Alexandria urmează două jocuri consecutive în deplasare, primul pe terenul celor de la Interhandbal București iar cel de la doilea la CSM Bacău.