HANDBAL: Eșec pe terenul campioanei pentru HC Danubius

3
Handbalistele de la Danubius au pierdut 20-32, jocul din etapa a XX-a de pe terenul campioanelor de la Oltchim Râmnicu Vâlcea, după ce la pauză scorul a fost 18-9 pentru campioane. Pentru HC Danubius au marcat: Irina Lazarin 6, Yaroslava Burlacenko 4, Iulia Artean 3, Irina Glibko 3, Cătălina Cioaric, Daciana Curtean și Delia Mărginean câte unul.
Cu două etape înainte de final, HC Danubius este pe locul 11 (ultimul) cu 7 puncte, 3 victorii, 1 egal, 14 înfrângeri, golaveraj 416-493, și este retrogradată în divizia A.

Liga Națională Feminină intră în pauză până pe 8 mai, când este programată etapăa a XXI-a, rundă în care HC Danubius va juca pe terenul vicecampioanelor de la HCM Știința Baia Mare.