FOTBAL: FCM Dunărea KO la Târgoviște !

4

Cu 6 etape înainte de finalul sezonului ligii secunde, FCM Dunărea își complică situația în clasament și se afundă serios în lupta pentru evitarea retorgradării. În etapa a XXV-a, FCM Dunărea a pierdut la scor de neprezentare 0-3, la pauză 0-2, la Târgoviște cu codașa Chindia, (înaintea etapei dâmbovoțenii ocupau locul 12, penultimul). Dunărenii au avut două șanse de a marca, prima la scorul de 0-0, în minutul 22, Cristea a trimis pe lângă din lovitură liberă, iar cea de a doua în minutul 67 prin Drăgan.  Gazdele au marcat în minutele 22, 29 și 85.

FCM Dunărea:  Olaru- Radu, Panait, Hristian, Cristea, Stoica (Asanache), Șomodean, Teleagă, Voicu Florea, Drăgan, Grosu  (Moroșanu).
Înfrângerea de astăzi menține FCM Dunărea pe locul 8 cu 22 de puncte, dar distanța față de locurile care duc în liga a III-a ( locurile 12 și 13, ocupate de FC Dinamo II București și Farul Constanța cu câte 19 puncte) este acum de doar 3 puncte. Etapa viitoare sâmbătă, 11 mai, de la ora 11.00, FCM Dunărea va juca pe teren propriu (stadion Dunărea) cu nou promovata Unirea Slobozia.