FOTBAL: Înfrângere surprinzătoare pentru FC Oțelul II

2
După ce la mijlocul săptămânii prima echipă FC Oțelul a pierdut neașteptat 0-2 pe teren propriu cu U Cluj Napoca, vineri, satelitul FC Oțelul a repetat isprava echipei mari și a cedat la fel de surprinzător 3-4, deși au condus cu 2-0, pe teren propriu cu nou promovata Știința Miroslava, locul 10 înaintea etapei. Gălățenii au deschis scorul în minutul 33 prin Lupu, iar Adăscăliței a majorat diferența în minutul 44. Ieșenii de la Știința Miroslava nu au cedat au revenit, au egalat prin golurile marcate în minutele 56 și 64, apoi au preluat conducerea, 3-2 în minutul 79 și 4-2 în minutul 83. Tabela a fost închisă de Adăscăliței în minutul 89.
Înfrângerea de astăzi coboară FC Oțelul II o treaptă în ierarhia ligii a III-a, până pe locul 5 cu 29 de puncte, golaveraj 32-25. Etapa viitoare, vineri, 17 mai, de la ora 18.00, FC Oţelul II va juca cu cealaltă echipă satelit din seria I, FC Ceahlăul Piatra Neamţ.